خدمات ما یک

خانه احداث باغ

احداث باغ

احداث باغ -نهال های کشاورزی سرچشمه روزی خداوند در زمین است. چرا که منبع غذایی و تامین میوه ها و خواص آن ها برای انسان، از آنها سرچشمه می گیرد. کاشت نهال، سبب رونق و آبادی منطقه کشت شده خواهد شد.

ارسال به سرتاسر ایران

ارسال نهال های خرید شده به سرتاسر کشور

تضمین اصالت کالا

گواهی و تضمین کلیه نهال های عرضه شده

پشتیبانی 24 ساعته

ارائه مشاوره بیست و چهار ساعته به باغداران

احداث باغ میوه چگونه صورت می گیرد

اشتغال زایی، درآمد، تصفیه هوا و تولید، تنها چند مورد از ده ها مزیت کاشت نهال است. نهال های زراعی به زمین ها رونق می بخشند و روزی انسان های روزی  کره زمین را پدیدار می کنند.

هر کجا که خبری از کشاورزی و زمین زراعی باشد، خبر آب است. و هر جا که آب باشد، یعنی آبادی و سرزندگی در آن وجود دارد. انسان ها از قرن ها پیش همواره به کشاورزی مشغول بوده اند و در مکان هایی زندگی کرده اند که آب در آن وجود داشته است.

از گذشتگان انسان ها همواره به دنبال آب بوده اند و همیشه در تلاش برای رسیدن به آن بوده اند.

چرا که تنها با آب است که می توان سرسبزی و آبادانی را در زمین ها به ارمغان آورد و برعکس آن زمین های خالی از انسان، همیشه متعلق به زمین های بدون آب و کشاورزی بوده است.

ایران عزیز ما کشوری 4 فصل است و هر منطقه از آن مخصوص کاشت یک رقم از نهال است. این یعنی ما نعمت استفاده از همه  میوه ها و خوراکی هایی که از زمین های حاصل خیزمان به دست می آید را داریم.

در این مطلب قصد داریم تا در مورد کاشت نهال ( احداث باغ ) و انواع روش های کشت نهال به شما توضیح دهیم.

همچنین تمام نهال های موجود در مجموعه تک فیدان را از نظر زمان و نوع کشت، بررسی خواهیم کرد. پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

احداث باغ - کاشت نهال بر اساس آب و هوای منطقه:

همانطور که می دانید هر درختی توانایی رشد و ادامه حیات در هر منطقه را ندارد. بعضی از درختان نیازمند آب و هوای گرم هستند و بعضی برعکس آن هستند. بعضی از درختان می توانند در آب و هوای بارانی و شرجی دوام بیاورند، اما بعضی از درختان امکان ادامه حیات در چنین مناطقی را نخواهند داشت.

در نتیجه انواع درختان نمی توانند در هر منطقه ای رشد کنند. پس ابتدا باید آب و هوای  منطقه خود و واژه های علمی و آب و هوایی منطقه خود را بشناسید. آب و هوا به 2 دسته کلی آب و هوای سرد و گرم تقسیم بندی می شود که هر کدام از آنها زیر شاخه های خود را دارد.

آب و هوای سرد و خشک، سرد و بارانی، آب وهوای گرم و خشک، گرم و مرطوب، آب و هوای شرجی از جمله نوع آب و هوا است که شاید تعدادی از آن ها به گوشتان خورده باشد.

با توجه به هر یک از شرایط آب و هوایی گفته شده باید بدانید که آب و هوا  اولین و مهمترین رکن برای کاشتن نهال و احداث باغ است و بدون در نظر گرفتن آن، شما نمی توانید توقع درآمد و سوددهی از زمین های خود را داشته باشید.

ایران عزیز ما کشوری 4 فصل است و هر منطقه از آن مخصوص کاشت یک رقم از نهال است. این یعنی ما نعمت استفاده از همه  میوه ها و خوراکی هایی که از زمین های حاصل خیزمان به دست می آید را داریم.

5

ما با تجربه هستیم

تک فیدان با بیش از سی سال تجربه در تولید و عرضه نهال در ایران

6

ما رضایت بخش هستیم

اولویت ما در تک فیدان رضایتمندی صد در صدی باغداران عزیز میباشد

7

ما در زمان هستیم

ما در تولید نهال جز پیشگامان صنعت باغبانی هستیم

عوامل اقتصادي در احداث باغ

هدف از احداث باغ کسب درآمد و سودآوری است. ازاین‌ رو، در احداث باغ بایستی عوامل اقتصادی مورد ارزیابی و بررسی قرار گیرند.

عوامل اقتصادی مؤثر در توليد هر محصول،‌ به دو گروه تقسیم می‌شود:

1) سرمایه گذاری يا هزينه‌های توليد که به شرايط خاص منطقه‌ای بستگی دارد و توضیح مفصل در مورد آن خارج از حد این بحث است.

2) عوامل مربوط به بازار‌ يا بازاريابي که اصول كلي در مورد آن وجود دارد كه در زير به‌ طور مختصر تشريح خواهند شد.

به‌طورکلی در تولید فرآورده‌ های باغی چهار هدف وجود دارد که عبارتند از:

  • صدور به بازارهای محلي براي مصرف تازه
  • صدور به بازارهای دوردست برای مصرف تازه
  • ارسال به کارخانه‌ها به‌منظور فرآوری
  • نگهداری در انبار برای توزیع در فصل كمبود و گراني

سه نکته مهم در مورد بازار باید مورد توجه قرار گیرد:

  • مقدار نياز بازار که سطح زیر کشت را مشخص می‌کند.
  • پسند بازار، یعنی چه رقمی از میوه موردپسند هر منطقه است.
  • فاصله محل توليد تا بازار، به‌طوری‌که هر چه اين فاصله بيشتر باشد مخارج ترابري و درصد تلفات بالاتر و بنابراين هزينه بازار رساني بيشتر خواهد بود.

موقعیت جغرافیایی در احداث باغ

همه‌ی عواملی که در بالاآمده است تحت تأثیر جغرافیا هستند؛ ارتفاع از سطح دریا بر دما و رطوبت ، عرض جغرافیایی بر نور دریافتی و دما ، شیب زمین بر کیفیت خاک و مدیریت باغ تأثیرگذار است.

دریافت نور بیشتر بر سرعت تبخیر آب و افزایش دما نیز تأثیر می‌گذارد. این زمین‌ها به‌طورکلی حرارت بیشتری دارند، و در پاییز دچار یخبندان و در زمستان سرمازدگی کمتری می‌شوند. در نقاطي كه احتمال بروز سرماي ديررس بهاره زياد است، بايد كوشش شود تا جایی که ممکن است باغ‌هاي ميوه در زمين‌هاي شيب‌‌دار احداث شوند.

بنابراین خصوصیات جغرافیایی بر رشد و میزان محصولات یک باغ تأثیرگذارند و بایستی پیش از احداث باغ به‌دقت موردبررسی قرار گیرند.

آزمایش خاک در احداث باغ

آزمایش خاک امروزه به صورت کاملا علمی و اصولی و توسط متخصصین گیاه پزشکی انجام می شود. انجام این اقدام مهم خیال شما را برای کاشت نهال در امر احداث باغ مورد مورد نظر، راحت کرد. شاید بپرسید که آزمایش خاک چه تاثیری در انتخاب نوع درخت برای کشت خواهد داشت.

این سوال درستی است و بسیاری از کشاورزان سنتی ایران و جهان از ان اطلاعی ندارد. باید این را پذیرفت که کشاورزی این روزها با گذشتگان ما بسیار متفاوت است. امروزه درختان مورد اصلاح نژاد قرار می گیرند و باروری آنها، نیاز به آب و حتی قد آن ها مورد تغییر قرار می گیرد.

هر درختی دارای یک سری نیاز است تا به وسیله آنها به رشد و تولید محصول بپردازد. تامین نیازهای معدنی درختان در 90 درصد موارد از طریق خاک امکان پذیر است و درختان منابع مورد نیاز خود را از خاک دریافت می کنند.

حال  سوال این است، شما چطور می توانید مواد معدنی و مورد نیاز درختان خود را درون خاک بیابید. این عمل تنها با آزمایش خاک امکان پذیر است و شما می بایست هنگام خرید نهال برای کشت در زمین خود، مواد معدنی موجود در زمین خود را با نیاز های درختان کشاورزی تطبیق دهید و سپس اقدام به کاشت درخت کنید.

نکات مهم در احداث باغ

انتخاب رقم و خرید نهال مناسب

مشاوره رایگان

همین حالا با نهالستان تک فیدان تماس بگیرید و قبل از خرید نهال و یا احداث باغ
از متخصصین ما مشاوره رایگان بگیرید.

کمی در مورد نهالستان تک فیدان

هدف تک فیدان همیشه برطرف کردن نیاز کشاورزان و باغداران عزیز بوده است. جالب است بدانید ما قبل از اینکه اقدام به تولید نهال کنیم، باغداری را از نسل های گذشته ی خود به صورت سنتی دنبال می کردیم. اما از آن جایی که در امر باغداری، گاها با کیفیت پایین نهال های خریداری شده مواجه می شدیم، از همین روی تصمیم گرفتیم تغییری در این اکوسیستم ایجاد نماییم.

نهالستان
احداث باغ

نهالستان تک فیدان

چرا تک فیدان را انتخاب کنید؟

ما در طول تمام این سالیان با وجدانی بیدار نهال های مثمر ثمر و غیر مثمر را با کیفیتی بالا ارائه داده ایم تا همیشه بزرگ ترین تبلیغ کننده ی ما، شما مشتریان عزیز باشید.

مجموعه تک فیدان با تولید سالانه انواع نهال مرغوب در کشور شناخته شده است

لینک های مرتبط